Ծանուցում նախատեսվող գործունեության վերաբերյալ անցկացվելիք հանրային առաջին լսումների (քննարկում) մասին
2026 թվականի ապրիլի 14-ին՝ ժամը 11:00-ին, Կապանի մշակույթի պալատում (հասցե՝ ՀՀ, Սյունիքի մարզ, ք․ Կապան, Չարենցի փող․ 2-րդ շենք), ինչպես նաև նույն օրը ժամը 16։00-ին Քաջարանի մշակույթի պալատում (հասցե՝ ՀՀ, Սյունիքի մարզ, ք․ Քաջարան, Լեռնագործների 2) տեղի կունենա հանրային լսումներ (քննարկում):
- Ձեռնարկող՝ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» փակ բաժնետիրական ընկերություն
- Նախատեսվող գործունեության տեսակը`«ՀՀ Սյունիքի մարզի Քաջարանի պղնձամոլիբդենային հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման նախագծի փոփոխություն (ներառյալ՝ արդյունահանման ծավալների փոփոխություն և ընդերքի տեղամասի ընդլայնում)»
- Նախատեսվող գործունեության իրականացման վայրը՝ ՀՀ Սյունիքի մարզ, Կապան և Քաջարան համայնքներ
- Փաստաթղթերին ծանոթանալու համար Կապան և Քաջարան համայնքապետարանների, «ԶՊՄԿ» ՓԲԸ-ի պաշտոնական կայքէջերը՝ www.kapan.am, www.kajaran.am, www.zcmc.am
- Դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու ժամկետը` 25 աշխատանքային օր՝ հաշված սույն ծանուցման հրապարակման օրվանից
- Քննարկումների պատասխանատուների վերաբերյալ տեղեկատվություն՝
Քաջարան – Քաջարանի համայնքապետարանի բնապահպանության, գյուղատնտեսության և տնտեսական զարգացման ծրագրերի բաժնի պետ՝ Գարեգին Գաբրիելյան Էլ. հասցե՝ kajaran2023eco@gmail.com, հեռ.՝ 094 62 94 99

Уведомление о предстоящих публичных слушаниях
Уведомление о первых планируемых публичных слушаниях (обсуждениях) относительно намеченной деятельности
14 апреля 2026 года в 11:00 во дворце культуры Капана (адрес: ул. Чаренца, дом 2, Капан, Сюникская область, РА) состоятся публичные слушания (дискуссия), а также в тот же день в 16:00 во дворце культуры Каджарана (адрес: ул. Лернагорцнери, 2, Каджаран, Сюникская область, РА).
• Инициатор: Закрытое акционерное общество «Зангезурский медно-молибденовый комбинат»
• Вид планируемой деятельности: «Внесение изменений в проект добычи полезных ископаемых на Каджаранском медно-молибденовом руднике в Сюникской области Республики Армения (включая изменения объемов добычи и расширение площади добычи)»
• Место проведения запланированных мероприятий: Сюникская область, Республика Армения, общины Капан и Каджаран.
• Для ознакомления с документами посетите официальные сайты муниципалитетов Капан и Каджаран, а также ЗАО «ЗMMК»: www.kapan.am www.kajaran.am www.zcmc.am
• Срок подачи комментариев и предложений: 25 рабочих дней с даты публикации данного уведомления.
• Информация о лицах, ответственных за обсуждения:
Каджаран – Руководитель отдела охраны окружающей среды, сельского хозяйства и программ экономического развития муниципалитета Каджаран: Гарегин Габриелян