Ծանուցում նախատեսվող գործունեության վերաբերյալ անցկացվելիք հանրային առաջին լսումների (քննարկում) մասին
2026 թվականի ապրիլի 14-ին՝ ժամը 11:00-ին, Կապանի մշակույթի պալատում (հասցե՝ ՀՀ, Սյունիքի մարզ, ք․ Կապան, Չարենցի փող․ 2-րդ շենք), ինչպես նաև նույն օրը ժամը 16։00-ին Քաջարանի մշակույթի պալատում (հասցե՝ ՀՀ, Սյունիքի մարզ, ք․ Քաջարան, Լեռնագործների 2) տեղի կունենա հանրային լսումներ (քննարկում):
- Ձեռնարկող՝ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» փակ բաժնետիրական ընկերություն
- Նախատեսվող գործունեության տեսակը`«ՀՀ Սյունիքի մարզի Քաջարանի պղնձամոլիբդենային հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման նախագծի փոփոխություն (ներառյալ՝ արդյունահանման ծավալների փոփոխություն և ընդերքի տեղամասի ընդլայնում)»
- Նախատեսվող գործունեության իրականացման վայրը՝ ՀՀ Սյունիքի մարզ, Կապան և Քաջարան համայնքներ
- Փաստաթղթերին ծանոթանալու համար Կապան և Քաջարան համայնքապետարանների, «ԶՊՄԿ» ՓԲԸ-ի պաշտոնական կայքէջերը՝ www.kapan.am, www.kajaran.am, www.zcmc.am
- Դիտողություններ և առաջարկություններ ներկայացնելու ժամկետը` 25 աշխատանքային օր՝ հաշված սույն ծանուցման հրապարակման օրվանից
- Քննարկումների պատասխանատուների վերաբերյալ տեղեկատվություն՝
Քաջարան – Քաջարանի համայնքապետարանի բնապահպանության, գյուղատնտեսության և տնտեսական զարգացման ծրագրերի բաժնի պետ՝ Գարեգին Գաբրիելյան Էլ. հասցե՝ kajaran2023eco@gmail.com, հեռ.՝ 094 62 94 99

Notification of Upcoming Public Hearings
On April 14, 2026, at 11:00, public hearings (discussions) will be held at the Kapan Palace of Culture (address: 2 Charents St., Kapan, Syunik province, RA), and on the same day at 16:00 at the Kajaran Palace of Culture (address: 2 Lernagortsneri St., Kajaran, Syunik province, RA).
• Initiator: Closed Joint Stock Company “Zangezur Copper Molybdenum Combine”
• Type of planned activity: “Amendments to the project for the extraction of minerals at the Kajaran copper-molybdenum mine in Syunik province, Republic of Armenia (including changes in production volumes and expansion of the mining area)”
• The venues of planned events: Syunik province, Republic of Armenia, Kapan and Kajaran communities
• To view the documents, please visit the official websites of the Kapan and Kajaran municipalities, as well as ZCMC CJSC: www.kapan.am www.kajaran.am www.zcmc.am
• Deadline for submitting comments and suggestions: 25 working days from the date of publication of this notification
• Information on the persons responsible for holding the hearings:
In Kajaran: Head of the Department for Environmental Protection, Agriculture, and Economic Development Programs, Kajaran Municipality: Garegin Gabrielyan